Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Proglas v týdnu od 1. ledna 2007

úterý 2. ledna od 19.15
Hostem prvního vydání pořadu Jak se vám líbí po Novém roce bude Tomáš Kytnar z brněnského klubu Stará Pekárna. V rozhovoru bude řeč o 50 natočených televizních snímcích z cyklů Sólo pro… a Blues ze Staré Pekárny. Představíme si nové CD Blues ze Staré Pekárny 3 a pozveme na lednové koncerty.

středa 3. ledna od 19.15
Další vydání svého občasníku Muzika bez hranic připravil pro posluchače Proglasu Petr Šafařík. Putovat napříč žánry budeme tentokrát se skupinami Cimbal Classic, Javory, Bratři Ebenové, s Petrem Rezkem nebo Janou Kratochvílovou.

čtvrtek 4. ledna od 19.15 + repríza v sobotu 6. ledna od 15.00
Pražská skupina Tajné slunce má ve své sestavě mimo jiné elektro-akustickou niněru a galicijské dudy. Hraje jak autorskou tvorbu svého kapelníka Filipa Pýchy, tak úpravy lidových písní z Ruska, Ukrajiny a Balkánu. Už druhé živé vystoupení Tajného slunce ze studia Proglasu si můžete naladit ve čtvrtek 4. ledna v 19.15 hodin. Moderuje Radka Rozkovcová.

pátek 5. ledna od 19.15
Nová sezóna se pomalu rozjíždí v brněnském klubu Desert na Rooseveltově ulici, kam si můžete zajít na pravidelný jam-session Viléma Spilky a jeho přátel, na posezení s cimbálkou, na alternativní nedělní bohoslužbu nebo na koncerty známých zástupců alternativní, rockové a folkové scény. O nejbližším programu Desertu bude v Jak se vám líbí informovat dramaturg klubu Rudolf Brančovský.

sobota 6. ledna od 19.15 + repríza úterý 9. ledna od 16.55
Druhý díl čtyřdílného cyklu o zajímavých albech roku 2006 bude patřit české rockové a alternativní hudbě. Těšit se můžete na skupiny Veselá zubatá, Swordfishtrombones, Gulo čar, Soil, Žáha, na Michala Prokopa a další.