Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

25 let poněkolikáté

To se to slaví, když je co. A 25 let je důvod oslavovat několikrát. A tak skupina Sekvoj oslavila 25 let své existence loni na podzim a letos na jaro (jakkoliv kalendářně je zima) přichystala oslavu 25 let konání koncertů. Míněna tím je nepřetržitá řada koncertů s měsíčním intervalem mimo letní prázdniny od roku 1982 nejprve v karlínské Karkulce a posledních 15 let v P klubu v Trojické.

Tam se také konal 6. 3. výše uvedený oslavný koncert – jeho úvod a závěr obstarala Sekvoj, v první části také předala ocenění svému dlouholetému a jedinému zvukaři. Jakkoliv je to již záležitost zaběhnutá, přeci jen jsem opět konstatoval, jak to Karolíně Skalníkové uprostřed Sekvoje hudebně sluší víc než v nesmělých introvertních skorosólových opusech. Okolo přestávky dala Sekvoj prostor hostům – před přestávkou otec a syn Vlčkovi: Franta a Martin. Zajímavá dvojice, kladoucí důraz na dvojhlasy, neboť Martin, jinak hrající a zpívající v několika kapelách, s tátou jen zpíval. Přídavky pak obstaral Franta Vlček sám několika interaktivními písněmi. Interaktivní písně mu jdou.

Po přestávce vystoupili „hlavní" hosté: Pavlové Zajíc a „Jim" Drengubák s Miki Ryvolou. Hlavní osobou na pódiu byl samozřejmě Miki a já nedokázal odhadnout, nakolik byla jejich vzájemná konverzace připravená nebo bezprostřední. Miki dokázal rychle, vtipně a břitce glosovat. Zazněly ryvolovky od Mikiho i Wabiho, blížící se co nejvíc autentickému „hobousáckému" podání. Jako bych omládl o 30 let. Já od části Nezmarů navíc dostal předpremiérově nové CD Nezmarů, a tak mohu prozradit, že se máte i z tohoto hlediska na co těšit. Něco z něj už mohli slyšet posluchači pořadu Folkmenu Countryrádia.

Zcela zaplněný sálek P klubu v Trojické si prozpěvoval v podstatě se všemi účinkujícími a pohled do auditoria naznačil, že gratulovat přišli i mnozí další muzikanti – přátelé kapely, například Stráníci, Jerry Lešner a další. Tak jakých 25 let si Sekvoj vymyslí pro příští oslavu?

Foto: Jiří Šámal