Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

VÝSLEDKY SRPNOVÉ SOUTĚŽE

Když jsem v srpnu vymýšlel otázky do této soutěže, ani zdaleka jsem netušil, jak málo správných odpovědí dostanu. A to jsem termín pro odeslání odpovědí musel prodloužit, aby se těch správných sešlo pět!

Pojďme si tedy otázky připomenout a přiřadit k nim správné odpovědi:

1) Jak se jmenovala první skupina Petra Pololáníka? Správná odpověď zní EXODUS a najít ji můžete na www prezentaci Petra Pololáníka a Polobandu – http://www.olejservis.cz/poloband/.

2) Kdy a na jaké adrese vznikly stránky Jarka Nohavici, které dnes tvoří základ jeho www prezentace? Správná odpověď zní jaro 1996 http://manes.vse.cz/~xfiao02/moje/jn.html a mohli jste ji najít na http://www.nohavica.cz.

3) Kde se konaly první ročníky festivalu Setkání, ktery se nyní odehrává na Konopišti? V Týnci nad Sázavou. Tuhle informaci vám poskytnou stránky http://www.folkcountry.cz.

4) Kolikáté narozeniny oslavilo letos Country radio a odkud vysílalo v době svého vzniku? Tak tahle otázka vám dala zabrat nejvíc. 11. narozeniny jste věděli téměř všichni, ale většina z vás mylně uváděla, že Country rádio vysílalo již tenkrát z Divadla pod Palmovkou. Správná odpověď však je pravé křídlo sjezdového paláce na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Tato informace se dá vypátrat na http://www.countryradio.cz, i když to dá trošku hledání…

5) I poslední otázka se týkala narozenin. Kolikáté narozeniny slaví letos brněnská skupina Mošny a jak se jmenuje jejich první CD? Narozeniny jsou to 10. a slavit se budou zítra, 12. 9. 2002. A to album se jmenuje Zadními vrátky. I tady se správná odpověď dala vypátrat na internetu – http://www.mosny.cz.

A kdo tedy vyhrál?

1. cena – CD Předjaří Petra Pololáníka + CD Dávný plány skupiny Pražec a CD Údolí včel od Strašlivé podívané vyhrál TOMÁŠ DOUG MACHALÍK

2. a 3. cena – MC Předjaří Petra Pololáníka + CD Dávný plány skupiny Pražec a CD Údolí včel od Strašlivé podívané získali JAN PAVLÍK a MARCELA KAHOUNOVÁ.

4. a 5. cena – CD Strašlivé podívané Údolí včel + zpěvník z vydavatelství Folk & country dostanou MARKÉTA RŮŽIČKOVÁ a Ing. PAVEL RŮŽIČKA.

Všem zúčastněným děkujeme a výhercům blahopřejeme.

Pavel Rada