Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Festival Hillbilly & Czech Music

Festival Hillbilly & Czech Music navazuje na tradici trampské hudby v Posázaví, kterou propojuje s hillbilly boogie – hudbou amerického jihu a západu 30. a 40. let, která zahrnuje jazz, blues, honky tonk, boogie, cajun, gospel, westernswing a ze které vycházel později bluegrass či rockabilly. Hudba, kterou si sebou přivezli přistěhovalci z celého světa, postupem času přetvořená v barech a na vesnických tancovačkách v osobité styly, které lze nazývat různě. Hillbilly boogie, old time music, mountain music nebo prostě hillbilly…

A navíc – hillbilly je také prý původní označení poněkud drsnějších obyvatel amerického Jihu. Jak se psalo v The New York Times Journal někdy počátkem roku 1900:

„Hillbilly je svobodomyslný a nespoutaný občan,
který si mluví, když chce, a pije, když může."

1. ročník festivalu se odehraje v nově vznikajícím přírodním amfiteátru na dně léta vypuštěného rybníka s romantickou kulisou středověké tvrze Mrač u Benešova v sobotu 6. srpna od 11.00 hodin.

Vystoupí na něm Kapitán Kid (tramp), Hop Trop (tramp), Pepa Pilař & Classic Rock and Roll Band (rockabilly), Jimmy Bozeman & P.R.S.T. (westernswing, cajun, hillbilly), Žížeň Band (countrygrass), Detto (bluegrass), Nice Trouble (country, rockabilly), Dick O'Brass (irish), Jolly Band (folk, jazz, swing), Navzájem (folkrock, irish).

Hudební vystoupení budou navíc prokládána krátkými divadelními představeními, střeleckými souboji, ukázkami westernové jízdy apod.

Pořadatelem festivalu je nezisková organizace Řád rytířů bílého kříže, za pomoci SHŠ Mračtí a kamarádů z posázavských osad Severní Californie, Kožlí a Malá ztracená stopa. Presidentem festivalu byl jmenován Kapitán Kid, legenda trampské hudby.

Festival Hillbilly & Czech Music se sice koná prvním rokem, přesto však věříme, že z něho vznikne tradiční akce, která se bude pravidelně opakovat a na kterou naváží další obdobné aktivity.