Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

LEE ANN WOMACK

„Od malička jsem chtěla zpívat vedle George Straita. Měla jsem neudržitelnou touhu stát se nejlepší country zpěvačkou roku a mít hit na hitparádě a platinovou desku," popisuje hlavní cíl svého dětství Lee Ann Womack. „A vůbec jsem nepřemýšlela, co budu dělat, až toho dosáhnu," dodává. Lee Ann Womack se její dětský sen splnil poměrně brzy. Navzdory tomu zůstává stejná jako tisíce jejích fanoušků – prostá moderní Američanka s hodnotami malého venkovského města.

Lee Ann Womack se narodila v rodině diskžokeje v Jacksonville v Texasu a od malička tudíž poznávala různé druhy muziky. A také se jí dostalo hudebního vzdělání na univerzitě v Nashvillu a hudební byznys neopustila ani potom – začala pracovat v jednom z nashvillských hudebních vydavatelství, nejprve jako administrativní síla.

V roce 1997 podepisuje smlouvu s vydavatelstvím Decca a vydává první singl. Byla to pro ní docela rána, deska zcela propadla a Lee Ann začala trošku o sobě pochybovat. Od svého úmyslu stát se jedničkou ale neustoupila, a vyplatilo se jí to, i když na adresu prvního singlu jí producenti říkali, že je to moc country, než aby se to vysílalo. Pozorně si ale vyslechla připomínky a zapracovala na sobě. Všechno zlé je k něčemu dobré – velmi přesně také díky prvnímu singlu vystihla, kde je ještě na trhu volné místečko a kde už ne.

V roce 1998 vydává, již poučena, druhý singl You've got to talk to me, a ten je o poznání úspěšnější – dostal se do CTF a třetí singl The fool už hitparádu vyhrál. Následovalo album Thing I know, které už bylo stoprocentně úspěšné. Na něm byla píseň A little past little rock, díky které začala být srovnávána s Dolly Parton. Třetí album v roce 2000 ji už definitivně zařadilo do countryové špičky tím, že hitparádu vyhrálo. V minulém roce pak vydala album The best of a také se začala poohlížet po další hudební  inspiraci. „Čím déle  zpívám, tak přicházím na nové a nové poznatky a musím je nějak ve své tvorbě nově i uchopit," říká a dodává: „A také nějak popřemýšlet, co dál, když se mé sny tak brzo splnily."

V tvorbě Lee Ann Womack velmi pomáhá i její manžel Frank, který hledá vhodné písně pro její repertoár, a její dvě dcery, které jí tvoří rodinné zázemí, takže může pracovat i 18 hodin mimo domov, a přesto zázemí domova stále cítí. „Poznala jsem, že plnění mého snu není nic záviděníhodného, že je to dřina a odříkání, a asi bych to nevydržela, nemít rodinu," říká Lee Ann Womack. „Ale miluji vlastně obojí stejně," přiznává se. A tak vystupuje, skládá, hraje na kytaru i piáno. Také ale mění producenta i značku – s původními se ale rozchází v dobrém. „Prostě zraji," vysvětluje to.