Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Ozvěny Zahrady

ZAHRADA je prosperující klub na pražském Jižním Městě, kde věnují značnou pozornost folkové hudbě. Největší world a folk festival u nás – ZAHRADA, který letos proběhl už po šestnácté v Náměšti na Hané asi nemusíme představovat. Nejen kvůli shodě názvů spojili pořadatelé z klubu i z festivalu své síly a vznikl cyklus Ozvěny. Od listopadu do dubna tady budou mít hlavní slovo vítězové letošního festivalu  Zahrada, tedy držitelé ceny „Krteček". Vedle toho bude cyklus představovat i nové tváře – kapely a písničkáře, kteří by se chtěli na Zahradě 2006 objevit. Z celého cyklu vybere dramaturgie na základě doporučení diváků minimálně jednoho účastníka festivalu v Náměšti na Hané, možná jich bude i víc. Vzhledem k tomu, že se chystají změny v organizaci celostátního Konkursu Zahrady, může to být výhodná "vedlejší" cesta na festival.  

První koncert cyklu Ozvěny Zahrady v KC Zahrada proběhne už 3. listopadu, jako první z vítězů letošní Zahrady se představí pardubická oceněná skupina Marien. Jí budou sekundovat kandidáti na jízdenku na ZAHRADU 2006 – písničkář Arnošt Frauenberg a kapely Kámen úrazu a Panelákoví fotři. V dalších večerech (od prosince vždy druhý čtvrtek v měsíci) budou následovat další vítězové 2005 Zahrady – Tereza Terčová, Strašlivá podívaná, Bezefšeho a Šantré a vždy tři uchazeči o jízdenku na ZAHRADU 2006.

Na Ozvěnách Zahrady můžete poznat nejúspěšnější formace nové folkové generace.  Můžete spolurozhodnout o tom, kdo v roce 2006 pojede na náš největší festival.  Dozvíte se spoustu novinek.  Klidně můžete taky něco vyhrát.  Nebo se tam s někým příjemným seznámit. Třeba tam bude i sranda. Nápoje jsou správně vychlazeny a je to mnohem blíž, než jste si původně mysleli. Začíná se 3. listopadu v devatenáct nula nula.

Kde: Kulturní centrum Zahrada, Malenická 1784, 148 00 Praha 11 – Chodov. Trasa metra C – stanice Chodov + pěšky nebo autobusem (118, 154, 197 – zastávka Jarníkova).