Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Proglas v týdnu od 9. ledna

Vysílací časy základních hudebních pořadů Radia Proglas zůstávají v roce 2006 stejné. Každý všední den tak můžete od 19.15 poslouchat třičtvrtěhodinu Jak se vám líbí: v pondělí s pozvánkami ke sledování dalších pořadů a v úterý až pátek s hosty. V sobotu pořad Jak se vám líbí začíná už v 15 hodin a většinou si v něm můžete poslechnout reprízu některého z úspěšných pořadů minulých týdnů. Hudební týdeník Slyšte, lidé! naladíte v sobotu v 19.15 a v repríze v úterý v 16.55. Hitparáda Kolem se toč začíná v neděli v 19 hodin a opakuje se v pondělí v 16.55.

úterý 10. ledna od 19.15 h
S novými pravidly vstupuje do dalšího ročníku Konkurs Zahrady, postupový mechanismus, skrze nějž se kapely mohou dostat na náš největší festival folkové a příbuzné hudby. Namísto koncertů ve všech regionech Čech a Moravy budou dramaturgové kapely nově posuzovat na základě nahrávek. Některé soubory postoupí do soutěže o Krtečky do Náměště na Hané přímo, jiné se utkají o přízeň dramaturga v pražském, resp. v moravském semifinále. Pořadatel si vyhrazuje také možnost dalších způsobů postupu na Zahradu – například (podobně jako v minulých letech) na jednotlivých koncertech severomoravské soutěže Moravský vrabec. Rozhovor s dramaturgem Zahrady Michalem Juppem Konečným poslouchejte na Proglasu 10. ledna večer…

středa 11. ledna od 19.15 h
Písničkář Slávek Janoušek vydal vlastním nákladem hned dvě kolekce svých písní. První z nich je dvojalbum Kousek Slávy Janouška, které obsahuje archivní koncertní nahrávky z 80. a z počátku 90. let. Jen o několik týdnů později vyšla reedice zásadní Janouškovy desky z roku 1987 Kdo to zavinil, doplněná o tři bonusy. Rozhovor se Slávkem Janouškem Proglas vysílá 11. ledna.

čtvrtek 12. ledna od 19.15 h
Nové sólové album Jaroslava Samsona Lenka se jmenuje Slunečno. Na desce se jako hosté podíleli Pavel Plánka, Petr Dvorský, Berušky (Ála Vítová, Zuzana Vítová, Helena Peukertová), Jana Šneberková Kučerová a Jirka Šneberk. Telefonický rozhovor se Samsonem uslyšíte v Jak se vám líbí 12. ledna.

pátek 13. ledna od 19.15 h
I letos můžete poslouchat každý druhý pátek v měsíci pořad Takt s novinkami z domácí i zahraniční křesťanské hudby. Připravují Jana Peřtová a Petr Maček.

sobota 14. ledna od 15 h
Hosty pořadu Jak se vám líbí budou manželé Beata a Patrik Hlavenkovi z jazzového kvintetu S'aight. Patrik je kytarista, jeho žena hraje na klavír a oba se podílejí na tvorbě repertoáru. S'aight dále tvoří saxofonista, kontrabasista a bubeník. Dva členové aktuální sestavy S'aight – kontrabasista Uhrík a bubeník Šoltis – jsou zároveň členy skupiny Vertigo Quintet. Společný projekt obou formací, nazvaný S'aight & Vertigo Connection, letos zvítězil v soutěžním programu Jazz Under The Sky na slavném jazzovém festivalu ve švýcarském Montreux. Díky tomu si tato sestava příští rok zahraje na hlavním festivalovém pódiu. Pod názvem Open Sextet bude tento projekt i nadále pokračovat. Více o budoucnosti S'aight Quintetu a Open Sextetu se dozvíte ve čtvrtek večer na Proglasu. (Jde o reprízu pořadu.)

sobota 14. ledna od 19.15 h
V pořadu Slyšte, lidé! bude třetím dílem pokračovat seriál o nejzajímavějších hudebních albech roku 2005. Tentokrát se budeme věnovat zahraniční scéně. Uslyšíte například Bruce Springsteena, Oasis, Tracy Chapman, Becka, Tori Amos a další.