Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Proglas v týdnu od 8. května

pondělí 8. května od 19.15
Po nečekaném odchodu Zuzany Navarové se museli zbylí členové její kapely KOA rozhodnout, zda budou pokračovat dál pod stejným názvem. Řekli si, že značku KOA zachovají a že si vystačí ve čtyřech. Nyní je na trhu jejich nové album, nazvané pouze KOA, a my si je na Proglasu představíme v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 8. května večer. Hosty Milana Tesaře budou slovenský akordeonista a klavírista Mário Bihári, český basista František Raba, kytarista s kurdskými a čerkeskými předky Omar Khaouaj a bubeník česko-peruánského původu Camilo Caller.

úterý 9. května od 19.15
Brněnská kapela Blueband Gratis, která se dříve věnovala směsi folku, rocku a blues, se v poslední době čím dál víc zaměřuje na poslední ze zmíněných žánrů. Téměř čistě bluesové je také její aktuální minialbum Blues ve dvě ráno, které si představíme v úterý v pořadu Jak se vám líbí. Pořad moderuje Petr Pololáník.

středa 10. května od 19.15
Petr Pařízek je nevidomý skladatel a muzikant. Jeho skladby vycházejí z moderní vážné hudby, ale prolínají se v nich také prvky elektronického popu, jazzu a rocku. Petr Pařízek se narodil v roce 1980. Absolvoval Základní školu pro nevidomé v Brně na Hlinkách, kde se věnoval hodinám hudební nauky, hře na zobcovou flétnu, na klavír a příčnou flétnu. Později navštěvoval výuku hudební teorie, kompozice, harmonie a práce s elektronickými nástroji u profesora Daniela Forró. Je absolventem konzervatoře v oborech hra na klavír a na příčnou flétnu a v současné době studuje kompozici na Hudební fakultě JAMU v Brně. V pořadu Jak se vám líbí vás mimo jiné pozve na svůj koncert, který se koná v divadle Barka v Brně-Králově Poli ve čtvrtek 25. května.

čtvrtek 11. května od 19.15
Brněnští folkoví muzikanti Adam Kubát a Petr Křivák si dohromady říkají Groovey podle jedné písně dua Simon & Garfunkel. A jako revival této dvojice také začínali. Nyní se věnují i vlastní tvorbě, avšak písně Paula Simona stále tvoří velkou část jejich repertoáru. Groovey budou mít koncert v brněnském Klubu Fléda 14. května. Ještě předtím – ve čtvrtek 11. května – vystoupí živě ve studiu Proglasu.

pátek 12. května od 19.15
Jako každý druhý pátek v měsíci bude prostor v pořadu Jak se vám líbí patřit kolegům z brněnské redakce Trans World Radia. Pořad Takt přináší aktuality z domácí i zahraniční křesťanské hudební scény.

sobota 13. května od 15 h
Zpěvačku Blanku Šrůmovou posluchači znají především jako ústřední postavu nadžánrové skupiny Tichá dohoda, které byla populární především v první polovině 90. let. Nyní Blanka přichází se svým druhým sólovým albem, které nazvala Underground a na kterém nabízí především melodickou rockovou hudbu. Reprízu rozhovoru s Blankou Šrůmovou s ukázkami z nového CD vysílá Proglas 13. května odpoledne.

sobota 13. května od 19.15 a úterý 16. května od 16.55
Lenka Dusilová získala už podruhé cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku. Začínala s rockovými skupinami Sluníčko a Pusa, spolupracovala s Lucií a Čechomorem, ale především se může chlubit třemi povedenými sólovými alby. To nejnovější, Mezi světy, nabízí zajímavou žánrovou směs od folku až po složitější pop. Právě Lence Dusilové bude patřit další vydání profilového pořadu Slyšte, lidé!