Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Proglas v týdnu od 11. prosince 2006

pondělí 11. prosince od 19.15
Už podruhé bude hostem pořadu Jak se vám líbí nizozemská zpěvačka, klavíristka, písničkářka a šansoniérka Wotienke. Rok studovala politologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde se také naučila velmi slušně mluvit česky. Od té doby do Česka pravidelně jezdí a koncertuje zde s kapelou, kterou tvoří především členové skupiny Funková brigáda. Wotienčiny písně s anglickými texty dostaly díky spolupráci s kapelou příjemný jazzový nádech. O tom se mimochodem budete moci přesvědčit v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 11. prosince od 19.15.

úterý 12. prosince od 19.15
Nové album s názvem DinoPark letos vydala country kapela Kaskadéři. Skupina, oblíbená především v Brně a okolí díky country bálům, které pořádá, znovu natočila některé své starší hity a přidala několik novinek. Jedná se o druhé album natočené v aktuální sestavě s nevidomou zpěvačkou Dankou Gubčovou. Rozhovor s kapelníkem Davidem Čumpelíkem poslouchejte v úterý večer.

středa 13. prosince od 19.15
Zpěvačka Ridina Ahmedová má českou matku a súdánského otce a do svých 14 let vyrůstala v Alžírsku. Nyní žije v Praze a věnuje se hudbě. Začínala jako jazzová zpěvačka, účinkovala na albu klarinetisty a skladatele Floexe a nyní se věnuje vlastním skladbám, postaveným na vrstvení lidského hlasu. Ačkoli se tedy Ahmedová na svém albu Hlasem obejde bez hudebních nástrojů, jedná se o zvukově velmi bohatou nahrávku. Vychutnejte si hlasové experimentování v pořadu Jak se vám líbí ve středu 13. prosince.

čtvrtek 14. prosince od 19.15 + sobota 16. prosince od 15.00
Skupina Létající rabín z Prostějova přijela letos poprvé na náš největší folkový festival Zahrada a ihned v divácké soutěži o Krtečky zvítězila. Létající rabín hraje klezmer, tedy tradiční hudbu východoevropských Židů. Živé vystoupení této kapely přímo ze studia Proglasu můžete sledovat ve čtvrtek 14. prosince večer s reprízou v sobotu 16. prosince v 15.00.

pátek 15. prosince od 19.15
Hostem pátečního vydání Jak se vám líbí bude zpěvačka Zuzana Stirská. Začínala jako dětská interpretka v divadle Semafor a po návratu z emigrace v Německu se na divadelní prkna Semaforu vrátila. Nyní stojí v čele smíšeného pěveckého sboru Gospel Time, který má vedle spirituálů a gospelů v repertoáru i písně dvojice Suchý & Šlitr a mnoho dalších skladeb (nejen) současných autorů.

sobota 16. prosince od 19.15 + repríza úterý 19. prosince od 16.55
V týdeníku Slyšte, lidé! budeme opakovat pořad Návraty českých legend, jehož premiéru jsme vysílali v srpnu. Uslyšíte Blue Effect, Odpolední směnu, Ivo Viktorina, Michala Prokopa, Rangers a další interprety.