Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Berounské Ponožky chystají nové album

Nové album připravuje berounská crazy folková kapela Ponožky pana Semtamťuka. „Deska se bude jmenovat Příhodný vítr a nabídne čtrnáct skladeb. Na produkci s námi spolupracuje Zdeněk Vřešťál ze skupiny Neřež," uvedl frontman kapely Tomáš Suchý.

V jakém stádiu je příprava desky nyní?
 
„Už je v podstatě hotovo. Teď se mazlíme s obalem, vymýšlíme vychytávky. Domlouváme akce, kde by se mělo album představit a taky sháníme peníze na dokončovací práce. Závazný termín, ke kterému by mělo album vyplout, je 1. duben. Apríl."

Bude se hudebně lišit od předešlého?
„Posun tam určitě je. Na první poslech se asi nebude zdát tak veselé, ale o to víc je třeba ho poslouchat, je nabito skrytou pozitivní energií. A hudebně je tam také krok kupředu. Bude pestřejší, srdečnější, nadupanější."

Ponožky na lodiKde všude desku představíte?  
„Samozřejmě chceme hrát co nejvíc. A to jak na akcích, na kterých se objevujeme již tradičně, tak na těch, kde si nás pořadatelé musí ještě objevit. Jinak chystáme v rámci vydání Příhodného větru uspořádání jakési River-tour po českých a snad i moravských řekách, jehož vrcholem by měl být pražský křest na Divadelní lodi bratří Formanů. Takže vítr do plachet a jedém."
 
Mohl byste zmínit historii kapely?
„Historie skupiny Ponožky pana Semtamťuka je dlouhá. Pomalu již delší než věk některých stávajících členů. Z čehož jasně vyplývá, že Ponožky vlají stále ve svěžím větru. Jedni odcházejí na penzi, druzí štafetu přebírají. Nicméně zakládající tandem Su-žík, tedy Suchý, Mužík, stále přežívá."

Co symbolizuje váš originální název?
„Název je tak trošku generační záležitost. Zatímco některé z předešlých generací vyrůstaly na Rychlých šípech či Jak se máte Vondrovi a dnešní zas na Spidermanovi a Teletubbies, nás plnou parou zasáhl Čtyřlístek – Myšpulín, Fifinka, Pinďa, Bobík a jejich souputníci. Mezi ně v neposlední řadě patřil geniální vynálezce pan Semtamťuk s gejzírem nápadů a vynálezů. Ať už to byly jeho rukavice nebo boty, stálo to vždy za to. Opravdu, na co ten sáhl, to se mu dařilo. Ponožky jsou toho důkazem."

Jakých největších úspěchů skupina dosáhla?
„Úspěch je určitě to, že jsme stále tady, byť pro mnohé to může být možná překvapení. Doposud se nám totiž dařívávalo zůstávat nepovšimnuti. Měníme názvy, image, dokonce i jména členů, jenom ty Ponožky …. no."

Jak byste vysvětlil váš hudební styl Knajpárt?
„Velice snadno. Je to takový hospodský karbanátek semletý z kdečeho – folku, jazzu, vodrhovačky, občas nějaké té cizokrajné ingredience, okořeněný humorem a podávaný s pořádnou dávkou rockového nasazení."

Hraje se vám lépe pod širým nebem nebo v sálech?  
„To je různé. Spíš záleží na tom, jací se sejdou diváci. Ale každopádně jsme spíš letní lidé, a tak prosluněné festiválky zatím vedou. Na druhém místě jsou útulné hospůdky a kluby a úplně na konci seznamu se krčí Sazka Aréna se Strahovem."