Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Festival Pardubická Ryengle 2001

Třetí ročník známého festivalu (30. listopadu – 2. prosince 2001), který je největším setkáním tanečních country skupin z České i Slovenské republiky, se opět hlásí o slovo, a to nejen pro taneční odborníky, ale i pro širokou veřejnost.

Krátké připomenutí minulých ročníků

První ročník festivalu se konal v roce 1999, kdy v České republice chyběla možnost setkávání tanečních country skupin a jejich srovnání na úrovni kvalitní soutěže. Tuto možnost v premiérovém ročníku využilo celkem 29 souborů ze Slovenska i Čech a pomohly tím založit tradici této soutěže. Ve velmi kvalitně obsazeném festivalu soutěžilo celkem 50 choreografií o nejvyšší mety, které nakonec v nejhojnější míře obsadily soubory slovenské.

Druhý ročník s sebou přinesl díky povedenému prvnímu ročníku nárůst zájmu nejen ze strany účastníků festivalu, který narostl na 44 souborů a 58 soutěžních choreografií, ale taktéž ze strany médií. Soutěž byla rozšířená o novou kategorii irských tanců.

Před uzávěrkou přihlášek na třetí ročník festivalu Pardubická Ryengle je přihlášeno 42 souborů, které předvedou 66 choreografií v rámci sobotní country soutěže a 17 choreografií s sebou přináší nedělní soutěž Irský den. Pokud zde uvedu ještě další pohled do světa statistických čísel, tak oproti předchozímu ročníku dochází k nárůstu objednaných jídel, a to o více než 400! Počet účastníků se blíží číslu 600.

Program celého festivalu v bodech

Festival Pardubická Ryengle 2001 je třídenní festival, jehož program otevírá v pátečním podvečeru svým koncertem známá skupina Klíč a to v kulturním domě KD Dubina.

V sobotním stěžejním programu, který začíná ve 12.00 hodin v IDEONu, uvidí diváci tradiční mezinárodní soutěž v country tancích, která vyvrcholí večerním finále hlavní věkové kategorie v rámci country bálu.

Po finálové exhibici se tancechtivých lidí ujme známá skupina Taxmeni, která bude v přestávkách doplněna vystoupením pořadatelské skupiny TCS Ryengle, Westep Myjava (SVK) a Cloggingové Fantazie Praha.

V nedělním Irském dnu se opět projevil nárůst zájmu o prakticky jedinou soutěž v tomto stylu u nás. Uvidíme soutěžit nejlepší české i slovenské skupiny.

Soutěž Pardubická Ryengle se již natrvalo zapsala do termínovníků všech tanečních country skupin a celá akce je již prestižní, mimo jiné možností získání putovního poháru pro nejlepší český taneční kolektiv. Putovní pohár již nese dvě jména – TK Hrst Gymnázia Českolipská Praha a Quadrilla Brno. Kdo získá pohár v letošním ročníku? Kdo získá další sady připravených pohárů? Jaká budou připravená překvapení na sobotním country bále? Vše toto si můžete zjistit i sami v termínu od 30. listopadu do 2. prosince 2001.

čtenářský příspěvek