Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

INTERNETFOLKU K NAROZENINÁM

Pro anketu jsme si vymysleli následující otázky:
1) Sleduješ internetové magazíny o hudbě, nebo si radši čteš v klasických papírových? A proč?
2) Navštívil jsi někdy InternetFOLK a pokud ano, jak často ho čteš?
3) InternetFOLK oslaví 20. 9. čtvrté narozeniny. Co bys mu k nim přál?


Otázky jsme položili některým folkovým osobnostem. A tady jsou odpovědi:

Michal Braxatoris:
1) Špatná otázka. Vůni tiskařský barvy nenahradí sebelepší internet. Mám pocit, že ses dal do srovnávání nesrovnatelnýho. Ovšem. Internetový magazíny mi příjdou akčnější. Ne ani tak co do obsahu, ale rychlosti. Navíc můžu sledovat i světový magazíny, na který bych dozajista při svejch příjmech neměl kačáky (či spíš doláče).
2) Pochopitelně ano. A nejen IF, ale třeba FT nebo slovenský servery. Ale nevím proč se ptáš, když to víš.
3) Hbitost per vašich redaktorů. Spoustu energie a taky ty blbiny typu „Všechno nejlepší“. A HLAVNĚ stabilní operační systém. … Sorry, letím míchat Bafalo.

Michal Jupp Konečný:
1) Sleduji InternetFolk, FolkTime, občas bluegrassový bulvár Trhač a jako šéf musím taky číst deník www.folkcountry.cz. Z tištěných čtu FOLK & COUNTRY už v korekturním obtahu (když vyjde, tak už se zabývám spíš dalším číslem), sleduji Puchejř a podobné tisky a v Portýru se vždycky těším na informační perly typu „Slávek Janoušek letos pořádá Svojšický slunovrat.“ Raději si čtu v papírových časopisech.
A proč? Za á nemám pevnou linku a za bé internetové magazíny ještě nedosáhly takové dokonalosti, aby se daly číst v posteli a na záchodě.
2) Myslíš navštívil přímo v redakčních místnostech? To ještě ne; myslím, že tam je beztak blázinec. Normálně se na IF připojím tak jednou týdně, někdy i častěji. Když IF živě „vysílal“ ze Zahrady, chodil jsem koukat Davidovi a Lucce přes rameno jednou za hodinu. Hlavně proto, že měli pracoviště hned vedle baru.
3) Aby byl trvale kvalitní, vždycky objektivní a aby nikdy nebyl povrchní. A aby se mu stejně jako dnes dařila spolupráce s ostatními seriózními médii na folkové a country scéně.

Vláďa Šaolín Konopas:
1) Řekl bych, že otázka, zda internetové nebo papírové médium, je spíš sekundární. Důležitý je pro mně obsah a aktuálnost sdělených informací. Samozřejmě, že se v rámci možností snažím číst jak média internetová (aktuálnost, snazší dostupnost), i ta tištěná (možnost vzít si ho např. na cesty nebo k vodě).
2) InternetFOLK stejně tak jako ostatní internetové magazíny čas od času navštívím.
3) Především další kvalitní spolupracovníky, kteří budou „in“, protože to je u tématicky zaměřeného e-zinu důležité.

Irena Motlíková:
1) Sleduji denně, jelikož mám přístup na internet a mám tak aktuální informace. Ale když se mi dostane do ruky tištěná forma, ráda si ji přečtu, jelikož jsou informace obvykle o něco přehlednější, můžu číst na pokračování, v MHD, doma apod. Jinak tištěnou formu nekupuji, vzhledem k ceně a tomu, že na internetu jsou obvykle informace obsáhlejší a aktuálnější.
2) Navštívila, čtu cca 3x týdně, resp. přečtu obsah a vyberu si pro mne zajímavé články
3) Houšť a větší kapky

Pavel Jim Drengubák:
1) Občas čtu, ale raději mám klasické. Z jednoho prostého důvodu. Můžu si časopis vrazit do kapsy a přečíst si ho kdekoliv, aniž bych se musel připojovat.
2) Navštívil, a občas se na něj podívám.
3) Přeju Vám samozřejmě co nejvíce in-čtenářů a ať Vám to jde!

Jan Burian:
1) Radši bych četl ty papírové, ale připadají mi hrozné, respektive žádné, takže se obracím k internetu. Když potřebuji nějakou informaci, nebo něčí texty ku přečtení, je to skvělá možnost. A internet vůbec je svobodnější a vesměs ho dělají neunavení mladí lidé.
2) Ale i internetové hudební časopisy mi připadají hrozné. Nejspíš je to proto, že na jedné straně je těžké dělat dobrý časopis a na druhé je těžké dělat dobré písničky.
3) Takže oběma stranám (vám i nám) bych přál úspornost a přesnost slov a hodně štěstí.

Milan Medvěd Kolář:
1) Sleduju to, to víš, že jo! Protože mě baví informace a tam jich je hodně! Sleduju i FOLK TIME…
2) A taky mne zajímá, proč k vám na IF chodí víc lidí, než na stránky Prázdnin v Telči. Asi proto, že jste lepší!
A jak často? Občas. Příležitostně. Tak jak mám chuť a náladu a jak mě to „chňapne“!
3) Tak se mějte a pozdravuj! A díky moc za TELČ!

Peter Lachký:
1) Internetove magazíny samozrejme sledujem, pretože na rozdiel od tých papierových majú schopnost podat najaktualnejšie informacie, taktiež je prostrednictvom i-netu lepšia možnost spätnej vazby. Nerad ale čítám rozsiahlejšie članky na monitore počítača, v tomto smere mam radšej tie papierové, ktoré sa okrem iného dajú vziať aj do vlaku…
2) Samozrejme, že som navštívil InternetFOLK, čitám ho 2-3 krát do týždňa.
3) Nášmu staršiemu bráchovi prajem, aby sa jeho čitatelia pri browsovaní cítili tak, ako to jeho šéf odporúčá na konci každého svojho e-mailu – „pohádkově“!

Jeroným Lešner:
1) Z internetových magazínů sleduji IF, Folk-time a modernizované F&C stránky, z papírových pak F&C, Portýr, některé trampské časopisy, dále pak něco o rocku, ethnu… a takové ty magazíny typu Stereo apod. – zejména v knihovně. I-zpravodajství je pro mě asi důležitější, i když jsem si dobře vědom, jakou zhoubu představuje – kdejaký trouba má najednou ve svých rukou moc, která neodpovídá jeho rozumu, ale On, pokud má možnost psát, tak prostě píše a píše… Proč je pro mě internet důležitější, pokud jde o přísun informací? Jako student musím zohlednit cenu, snadnost či nesnadnost sehnání odborného papírového časopisu ve stánku a na druhé straně okamžitou pohotovost internetu. Navíc, pokud zvážím, kolik nových příspěvků se za jeden měsíc objeví v IF, je to s papírovými časopisy poměrně srovnatelné… což je moc dobře. Na IF se mi líbí, že mám alespoň vzdálený pocit, že můžu trochu ovlivňovat, co se v něm píše – třeba tím, že sám něco sesmolím a pošlu. Naopak, pokud s někým nesouhlasím, dám mu to najevo známkováním. Papírová periodika jsou oproti internetovým, podle mě, nesrovnatelně prestižnější. Co je jednou napsáno, natištěno a vydáno, to je prostě nezpochybnitelné. Lze se k nim vracet, lze je archivovat. Ne, že by to u i-magazínů nešlo, ale… kdo to děla???
2) O prázdninách málo – tak 1x za dva týdny, během semestru tak 3x týdně.
3) Přál bych InternetFolku, aby měl Pavel Rada dost peněz na složenky, aby mu pracovníci firmy pes.cz jeho magazín opět neodpojili…

Slávek Janoušek:
1) Na internetu sleduji nejen magazíny o hudbě, čtu si občas i v papírových.
2) InternetFOLK jsem navštívil, dokonce jsem tam už měl rozhovor a zúčastnil jsem se před časem diskuse na téma OSA. Čtu ho nepravidelně, jako ostatně všechno.
3) Redakci bych popřál co nejvíce kvalitních novinářů a dopisovatelů a tím zároveň i čtenářům, aby pak mohli číst dostatečně fundované a zasvěcené informace.

Milda Vokáč:
1) Sleduji vlastně výhradně internetové magazíny, důvodem je dostupnost, rychlost a trochu má vlastní pohodlnost. Času na čtení z listu je pomálu. Přesto nejsem žádný internetový maniak, naopak jsem naprostý laik, ale doba už je taková a jinak to vlastně ani nejde.
2) Internetfolk si někdy prohlédnu i vícekrát v týdnu, dozvím se, poučím se i pobavím. Se zvyšujícím se počtem přispěvovatelů je obsah zajímavější.
3) Jen tak dál a stále VPŘED (co se technického zpracování týče).

Spolupracovali Pavel Rada, Honza Hučín, Lucka Jirků a David Jirků.

Josef Vančura
Josef Vančura